Konferencja online „Internacjonalizacja sektora górniczego – szanse, wyzwania i sposoby działania”

plansza promująca konferencję Internacjonalizacja górnictwa
Sektor górniczy przez wiele lat był jednym z filarów polskiej gospodarki, a górnictwo węglowe stało się nierozerwalną częścią pejzażu województwa śląskiego. Szyby kopalni, widoczne niemal w każdym zakątku Śląska, skrywają nabyte przez lata pracy kompetencje śląskich firm nie tylko w zakresie wydobycia, ale również rozwoju technologicznego, weryfikowanego codzienną pracą przez górników.

Dzisiaj stoimy przed wielkim wyzwaniem. Zamknięcie kopalń, wymuszone transformacją, będzie miało dramatyczne skutki nie tylko dla tysięcy górników, ale również dla firm technologicznych i usługowych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że czekają nas zmiany, a tylko dobrze przygotowani będziemy gotowi stawić im czoło, by nie dopuścić do grzechu utraty bezcennego doświadczenia i nabywanych latami kompetencji.

Jesteśmy przekonani, że internacjonalizacja, wejście na rynki zagraniczne, jest jednym z kluczowych narzędzi w zabezpieczeniu nie tylko funkcjonowania, ale przede wszystkim rozwoju firm górniczych i okołogórniczych.

Jak się przygotować? Jakie rynki są odpowiednie? Czy działać samodzielnie, czy może wspólnie? Na te i na wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć 17.11 podczas konferencji online pt. „Internacjonalizacja sektora górniczego – szanse, wyzwania i sposoby działania”, na którą w imieniu Marszałka Województwa Śląskiego, Prezesa Izby Gospodarczej Eksporterów i Importerów oraz Dyrektora Instytutu Techniki Górniczej KOMAG serdecznie zapraszamy już teraz. 

Źródło: internacjonalizacjagornictwa.igei.pl

Linki do stron zewnętrznych
Program
Rejestracja
strona internetowa Konferencji