Wiadomości






Szkolenia w dobie pandemii

obraz przedstawia fragment klawiatury komputera, na jakiej zamiast klawisza enter jest napis po angielsku "uczenie zdalne"
Koronawirus przeorganizował nasze życie zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Już nie tylko kupujemy, pracujemy i kontaktujemy się online, ale też coraz częściej podnosimy kompetencje zawodowe w sieci. Dla pracowników to bezpieczna droga do zdobycia nowej wiedzy, a dla przedsiębiorstw, dostosowujących się do nowych warunków, szansa na wyprzedzenie konkurencji.



I ty możesz zostać przedsiębiorcą!

zdjęcie przedstawia kobietę jaka stoi przedem i jaka się uśmiecha, a za nią inne osoby
Własna firma może być spełnieniem zawodowych ambicji i planów. Przed podjęciem tak ważnych decyzji powstrzymują nas jednak obawy i pytanie: czy sprostamy formalnościom? Tymczasem założenie działalności gospodarczej nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Pamiętamy o przedsiębiorcach i pracownikach

zdjęcie przedstawia Panią Izabelę Domogałę - Członka Zarządu Województwa Śląskiego
Choć dane, które spływają z rynku pracy województwa śląskiego, nie budzą jeszcze dużego niepokoju, to obostrzenia będące wynikiem kolejnej fali pandemii COVID-19 mogą mieć na niego wpływ. Dlatego też w dalszym ciągu wspieramy naszych przedsiębiorców, aby mogli przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas. Nie zapominamy też o pracownikach, którzy bezpośrednio odczuwają skutki gospodarczego przestoju.